Galeriyi ziyaret edin

Flex-C-Ment'in Baskı Beton sistemleri etkileyici bir etki yaratır. Ev sahiplerinin, işletmelerin ve belediyelerin peyzajlarını ve binaları için baskı betonu seçmelerinin birçok nedeni vardır. Arnavut kaldırımlı bir araç yolundan taş bir verandaya kadar, baskı betonun görünümü yalnızca gerçekçi olmakla kalmaz, aynı zamanda betonun kalıcı dayanıklılığını da taşır.

Beton aynı zamanda doğal taş gibi alternatif malzemelere göre daha uygun maliyetlidir. Uygulaması daha hızlıdır ve nihai ürün uzun ömürlüdür, renk ve tasarım açısından doğal malzemeleri taklit edebilir ve bu nedenle daha ekonomiktir.

Renkli Sertleştirici

yeni yerleştirilmiş herhangi bir baskı beton projesinin yüzeyini renklendirmek, sertleştirmek ve yoğunlaştırmak için önceden karıştırılmış renkli toz malzemedir. Yeni yerleştirilmiş betona uygulanan Renkli Sertleştirici, yaya ve araç trafiği için son derece dayanıklı bir yüzey sağlarken mimari tasarımlarınıza daha geniş bir dizi standart renk seçeneği ekler. Flex-C-Ment'in Renkli Sertleştiricileri 25 kg'lık kraft torba ambalajında üretilmektedir. 20 doğal renk seçeneği mevcuttur.

Tüketim : 3,5 - 4 kg / metrekare

Toz Kalıp Ayırıcı

baskı beton uygulaması sırasında yapışmayı engelleyici olarak kullanılır. Toz Ayırıcılar, ilk baskı işlemi başlamadan hemen önce yeni yerleştirilmiş betonun üzerine serpilir. Toz ayırıcı sadece kalıplar için bir yapışma önleyici görevi görmeyecek, aynı zamanda fazla toz ertesi gün yıkandığında dokulu yüzeye ikinci bir renklendirme etkisi katacaktır.

Flex-C-Ment'in Toz Kalıp Ayırıcı 20 kg'lık kraft torbalarda üretilmektedir.

Tüketim : 100 gram / metrekare

Vernikler (Cila)

beton yüzeyinin mukavemetini ve dayanıklılığını artırır. Dekoratif betonun görünümünü ve görsel renklenmesini büyük ölçüde artırır. Flex-C-Ment Akrilik Vernikler 18 lt ve 25 lt'lik plastik kovalarda üretilmektedir.

Flex Seal Supreme : Flex-C-Ment zemin kaplama uygulamalarında mükemmel bir son kat sağlamak için su bazlı zemin kapatıcı. Bu ürün, solvent bazlı verniklerin kullanımının sınırlandırıldığı uygulamalar için tavsiye edilir. 18 lt'lik plastik kovalarda mevcuttur.

Flex Seal Supreme SG / SM : Flex-C-Ment zemin kaplama uygulamalarında en iyi dayanıklılık ve koruma için solvent bazlı akrilik zemin vernik ürünüdür. Mat (SM) ve Parlak (SG) yüzey seçeneklerine sahiptir. 25 lt ve 17 lt'lik plastik kaplarda mevcuttur.

Flex Seal SPX : Flex Seal Supreme SG/SM 35% of katı akrilik içerirken, 28% of katı içeriğe sahip olması nedeniyle optimum endüstriyel standartlar ve ekonomik bir seçenek olarak solvent bazlı akrilik zemin kapatıcı. 25 lt ve 17 lt'lik plastik kaplarda mevcuttur.

Tüketim :
Flex Seal Supreme SG/SM ve SPX için 165-200 gram/metrekare
Flex Seal Supreme (su bazlı) için 0,1 lt / metrekare

Flex-C-Ment Baskı Beton Aletleri
Dekoratif baskı beton birçok nedenden dolayı caziptir. İlk olarak, özellikle verandalar, araba yolları, yürüyüş yolları ve havuz kenarları gibi uygulamalar için ve doğal taşa ekonomik bir alternatiftir. Ayrıca bu malzemelere göre daha az bakım gerektirir çünkü yabani otların oluşabileceği derzleri yoktur. Baskı betonun değerini artıran bir diğer özellik de malzemenin uzun ömürlü olmasıdır. Düzgün bir şekilde monte edildiğinde ve bakımı yapıldığında, baskı beton onlarca yıl dayanır.
Estetik açıdan bakıldığında, neredeyse sınırsız olan desen ve renk seçenekleri söz konusu olduğunda baskı betonu rakibi olmayan bir uygulama sistemidir. Baskı betonu diğer kaplama malzemeleriyle karşılaştıran bu tabloyu görmek için tıklayın.
Arduvaz ve kayrak taşı gibi doğal taş desenleri en yaygın olanlarıdır; tuğla ve parke taşı ise ikinci sırada yer almaktadır. Doğal taşa benzeyen ancak derz çizgileri olmayan dokuların da popülaritesi artıyor. En popüler renkler griler ve toprak tonları olma eğilimindedir. Bununla birlikte, tuğla desenleri genellikle kırmızı veya oranj tonlarında renklendirilir.
Baskı beton çok gerçekçi görünür çünkü çoğu baskı kalıbı, kopyalanmak üzere tasarlandıkları gerçek malzemelerden kalıplanır. Gerçek taşta görebileceğiniz gibi doğal görünümlü renk varyasyonları elde etmek için, baskı beton müteahhitleri genellikle yüzeye uygulanan renklendirici ortamlarla birlikte entegre veya kuru sallama renk kullanırlar. Eğer bir şey varsa, baskı beton gerçeğinden daha iyi görünür, çünkü derzler arasında yabani ot veya yosun büyümesi olmaz ve çürümez veya parçalanmaz (ahşap döşemeyi taklit ediyorsanız).
Baskı beton, mevcut en dayanıklı ve uzun ömürlü kaplama malzemelerinden biridir ve doğru şekilde monte edildiğinde çatlamaya karşı oldukça dirençlidir. Çatlamayı en aza indirmek ve iyi bir performans sağlamak için atabileceğiniz bazı temel adımlar vardır. Baskı betonda küçük çatlamalar olsa bile, çatlakları tespit etmek genellikle zordur çünkü genellikle desen ve derz çizgileriyle karışırlar. Çatlaklar göze batacak hale gelirse, onları gizlemek için kullanabileceğiniz yöntemler vardır.
İşçilik ve masraf açısından neyle karşı karşıya olduğunuzu tam olarak bilmiyorsanız, kendin yap projesi olarak damgalı beton döşemenizi önermiyoruz. Öncelikle, baskı beton uygulamasında birçok adım vardır ve bunları tamamlamak için yalnızca kısa bir zaman aralığınız vardır, bu nedenle organize, deneyimli ve iyi hazırlanmış olmalısınız. Dahası, ihtiyacınız olan tüm damgalama araçları ve malzemeleri yüzlerce dolara mal olabilir ve araçları birden fazla projede kullanmayı planlamıyorsanız gerçekten yatırıma değmez.
Çiçeklenme, hava koşulları, kir ve trafik baskı betonun rengine zarar verebilir. Betonu periyodik olarak temizleyerek ve yeniden kaplayarak renk değişimini en aza indirebilirsiniz. Yılların ihmali veya bakım eksikliği nedeniyle renk solmuş olsa bile, genellikle temizlik ve yeniden mühürleme ile orijinal haline geri getirilebilir.
İyi durumda olan mevcut beton, geleneksel baskı betonla aynı görünümü verecek baskı zemin kaplama ile uygulanabilir. Baskı zemin kaplamalar, düz beton araba yollarının, verandaların, yürüyüş yollarının, havuz güvertelerinin ve hatta iç zeminlerin görünümünü iyileştirmek için kullanılabilir.
Baskı beton dokulu bir yüzey olduğundan, genellikle geleneksel betona göre kaymaya karşı daha dayanıklıdır. Bununla birlikte, tıpkı doğal taş gibi, ıslandığında veya film oluşturucu bir dolgu macunu uygulandığında kaygan hale gelebilir. Baskı beton, giriş yolu veya havuz güvertesi gibi trafiğin yoğun olduğu bir alana döşenecekse, kayma direncini artırmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.
Özellikle kaldırım döşendikten sonraki ilk kış boyunca, baskı beton üzerinde buz çözücü tuzlar kullanmaktan kaçınmalısınız. Buz çözücülerin kullanılması, nemin çözülmesini ve yeniden donmasını zorlayarak yüzey hasarına (özellikle kabuklanma ve dökülme) neden olabilir. Amonyum nitrat ve amonyum sülfat içeren ürünler özellikle zararlıdır çünkü betona kimyasal olarak saldırırlar. Kaya tuzu (sodyum klorür) veya kalsiyum klorür daha az zarar verir, ancak bitki örtüsüne zarar verebilir ve metali aşındırabilir. Alternatif olarak, çekiş için kum kullanın
Birçok kişi renk ve desen seçerken çevresindeki peyzajdan ve evinin mimari tarzından ilham alır. Örneğin, evinizin dış cephesi tuğladan yapılmışsa, ister basit bir tuğla desenli bordür isterse tüm garaj yolu olsun, bu temayı damgalı betonda yansıtmayı düşünün. Bir başka seçenek de çevrenizdeki peyzajla iyi uyum sağlayan bir desen ve renk şeması seçmektir.
Baskı beton, yerel pazarınızdaki malzeme ve işçilik maliyetlerine ve işin karmaşıklığına bağlı olarak pahalı olabilir. Ancak eski bir atasözü olan "ödediğinizin karşılığını alırsınız", baskı beton için gerçekten geçerlidir. İlk harcamanız karşılığında, daha uzun ömürlü ve diğer kaplama malzemelerinin çoğundan daha az bakım gerektiren bir kaplama elde edersiniz, bu da kaplamanın ömrü boyunca büyük tasarruflar sağlayabilir. Ayrıca evinize kaldırım çekiciliği ve estetik değer katarak yatırımınızın getirisini en üst düzeye çıkarabilirsiniz.
Geleneksel betonda olduğu gibi, düzgün bir şekilde monte edildiğinde ve bakımı yapıldığında, sert kış hava koşullarına maruz kalsa bile damgalı beton onlarca yıl dayanır. Bazı durumlarda, özellikle de yüzeye bir renk sertleştirici uygulanmışsa, baskı beton standart betondan bile daha dayanıklı olabilir. Çoğu müteahhit, aşınma ve yıpranmadan korumak ve bakımını kolaylaştırmak için baskı betona bir dolgu macunu da uygular.